Kosova Photos & Videos

4 minutes ago

është frika e natyrshme, si frika nga armiku ose nga egërsirat, apo diçka tjetër. Kjo lloj frike nuk është e qortuar, ashtu siç thotë Allahu në tregimin për Musain (Paqja e Allahut qoftë mbi të!): “Musai doli prej qytetit i frikësuar”. Lloji i parë, pra,frika e fshehtë, është nga llojet më të mëdha të adhurimit, e kjo duhet të jetë vetëm për Allahun. Kështu, edhe lloji i dytë është nga të drejtat e adhurimit dhe pjesë plotësuese e tij. Kuptimi i fjalës së Allahut të Lartësuar: “Vetëm djalli i frikëson ithtarët e vet”.Pra, i frikëson me ithtarët e tij.“Ju mos iu frikësoni atyre, por frikësohuni prej Meje”. Allahu ka ndaluar që t’i frikësohemi dikujt tjetër veç Tij dhe ka urdhëruar që t’i frikësohemi vetëm Atij. Nëse frikën dhe të gjitha llojet e adhurimit ia dedikojmë Allahut, Ai na jep atë që dëshirojmë dhe siguri për ato që frikësohemi. Allahu i Lartësuar thotë: “A nuk i mjafton Allahu robit të Vet?! Ata të frikësojnë ty (o Muhamed) me zota të tjerë, përveç Tij” #gatime #supra #djath #keku #buka #fruta #luleshtrydhe🍓 #restot #molla #infoislam #instaislam #veshje #dua #allahuakbar #bismilahi #albania #elbasan #kukes #puka #kosova #gjilan #prishtin #lulet #merita #tegjithe #tirana #info #instagram #

50
12 minutes ago

Krenaria e FA toksorë Shqiptare😍🇦🇱 Hashtag i》 #ushtriashqiptare Fotot ose Videot dërgohen nga pjestar te FA ose merren nga Google. Follow-@ushtria.shqiptare 🇦🇱 Hashtag's⬇️ per ushtrine Shqipëtare & per ushtrine e Kosovës ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #albania #ushtriashqiptare #albanianmilitary #NATO #tirana #shqiptar #kosova #kosovoisalbania #kosovo #ushtriakosoves #prishtina #specialforce #specialforces #armyforce #airforce #navyforces #navyseals #shqipe #shqiperia #police #swat #Illyria #militaryforce #sas #uçk #illyrianet #albaniansoldier #war #Warrior #tactical

250
19 minutes ago

Skuadra e Kastriotit kete jav udheton ne Gjilan te luaj derbin ndaj Drites,skuadra e super trajnerit Edon Ibrahimi i cili ket vit po arrin mjaft mire te udhetoj drejt titullit kampion dhe synon ta thyej dominimin e skuadres nga Gjilani,ndeshja e pare kampionale ne mes te dy skuadrave perfundonte me fitoren e skuadres se Kastrioti 3-0 me sete. . . #athlete #dreaming #investing #training #volleyballgirls #running #volei #motivation #workout #bodybuilding #voli #volleyballteam #fit #team #pbvsi #coach #love #follow #volimania #fivb #like #personaltrainer #instagood #beachvolleyball #health #volitarkam #voleyball #kosova #superliga #winn

370
26 minutes ago

Hahahah @bardhyl.2 hallall tkoft vlla edhe mke shti me kesh po edhe ke fol qysh duhet. Mos vet nqfar gjendje jemi ka met tulifar njeri me fol per humanitet 🙈🙈🙈. Per meshum Follow @uni_vers.al & @extreme_al @uni_vers.al & @extreme_al @uni_vers.al & @extreme_al - - - #alb #shqip #shqipe #albaniansbelike #albanian #albania #shqip #shqiptar #dance #albanianbeauty #shqipez #shqiptare #albanianstyle #shqiponja #albaniangirl #albanerin  #vine #muzikshqip  #estradashqiptare #kosova  #kosovare #kosov #kuqezi #prishrina #dorator #butritor #uni_versal #kidator

20
40 minutes ago

#comingsoon 👰 DASMA SHQIPTARE 👰 🎬 COMING SOON 🎥 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 🥁 BABOO DARABUKA & DJ BENITY x VISI 🎷 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ @djbenity @albansejdiu @muhamed.alkhazali @visi_sax ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #dasmashqiptare #baboodarabuka #djbenity #visi #vello #dasma2019 #nuse #dasem #tupan #darabuka #nusja #dhenderr #albanischdasma #shqiptare #kosova #albania #shqip #valle at Pristina

81
44 minutes ago

Ndjeni vetitë aktive të mrekullueshme të aloe veras të kultivuar në mënyrë organike! 💚 Formula magjike e aloe veras, dhe përbërja e saj unike dhe vlerat shëruese me më shumë se 200 substanca aktive e bëjnë këtë bimë më të dobishme për kujdesi e fytyrës dhe të trupit. CERTIFIKATA E ECOCERT: Aloe vera e përdorur në produktet Aloe Dr. C. Tuna ka certifikatën Ecocert të kozmetikës organike dhe natyrale. CERTIFIKATA IASC: Aloe vera e përdorur në produktet Aloe Dr. C. Tuna ka certifikatën e Këshillit Ndërkombëtar të Shkencës Aloe. ALOE VERA E FRESKËT: Të gjitha produktet përmbajnë përqendrim të lartë të lëngut aloe vera të fituar nga gjethet e freskëta të aloe veras. ORIGJINË ORGANIKE: Aloe vera e përdorur në produktet Aloe Dr. C. Tuna është plotësisht me origjinë organike. #farmasi #cosmetics #aloevera #skincare #organic #natural #aloeveraskincare #beauty #drctuna #quality #kozmetik #farmasikozmetik #farmasicosmetics #farmasiadriatic #farmasikosovo #kosova #kosovo

40
46 minutes ago

@alb.video_ 😍😍😍🧡 ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• #albania #albanian #kosovo #kosova #kosovagirl #albaniangirls #prizreni #prishtinacity #shqipekuqezi #shisha #loredanazefi #dafinazeqiri #kosovo #enisbytyqiofficial #kida #shkupjane #butrinimeri #gjikotheflyboy #girls #tiranacity #turkey #istambul #bayern #galatasaray #güzel #pejacity #twerk #shqiperia #gjikoteam #music Follow @alb.video_ for more😍🔥

840
5 hours ago

#Prishtina #Kosova #Albania #Peja #Gjilani #Mitrovica #Prizreni #Ferizaji #Gjakova ⬇️ Porosit Tani ➡️Vetem 11.99€ seti ➡️Transporti falas ne gjithe teritorin e Kosoves🇽🇰 ⚫Gota qait set ✔6 gota qait ✔6 tablla qait ✔qelqi i pastert me vija te arit ✔Brandi i mirenjohur Paşabahçe ✔Kualitet i garantuar ✔Dizajni Cihangir Turkey Paguaj pasi ta pranosh porosinë

432